DIAMOND TROPHY, NAMÍBIA 2008

A video lejátszásához Flash Player szükséges!

Fotók

Diamond Trophy - gyémántokkal kikövezett élménytúra Namíbiában


2009. január 24.

A gyõztes csapat három értékes gyémántot kapott, ezeket árverésre bocsátotta és a bevételt az Ombili busman iskola támogatására ajánlotta fel.

Namíbiáról kevesen tudják, hogy az afrikai kontinens egyik, ha nem a legstabilabb országa. Afrika déli csücskének nyugati partvidékén terül el, északon Angola és Zambia, nyugaton 1500 km hosszan az Atlanti-óceán, keleten Botswana, délen pedig a Dél-Afrikai Köztárság határolja. Namíbiában jó a közbiztonság és az emberek teljesen európai színvonalon élnek. Területe tízszer nagyobb, mint Magyarország, de csak 1,8 millió ember él itt. Természeti kincsekben gazdag domborzatával, modern infrastruktúrájával és tradicionális kultúrájával minden odalátogató turistát elbûvöl.

A Diamond Trophy Namíbia 2008 magyar résztvevõi, Kovács Miklós és Kovács Sívó Viktória így számoltak be az afrikai kalandról:

- A Diamond Trophy Namíbia 2008 novemberében rajtolt a fõvárosból, Windhoek-bõl. A kihívásokkal teli versenyen összesen 65-en indultak, 17 teljesen egyforma autóval, 2-3 vagy 4 fõs csapatokban. A díjak, a több százezer forint értékû namíbiai gyémántok mindenkit kellõ odafigyelésre és komolyságra ösztönöztek. A gyémántokat a helyi kereskedõk ajánlották fel a gyõztes csapatoknak.

A résztvevõk, így mi is november 5-én érkeztünk Winthoek-ba. A rendezõk már szálláshelyeink elfoglalása után megtartották az elsõ eligazításokat az elõttünk álló 12 napról és a 2900 km-es verseny fontosabb részleteirõl. Minden napra komoly feladatokat kaptunk, ezek teljesítése alapján pontozták a résztvevõket és végül a pontszám alapján dõlt el, hogy melyik csapat kapta a gyémántokat. A feladatok összeállításában és a verseny szervezésében az elsõdleges szempont az volt, hogy a résztvevõk minél többet megtudjanak Namíbiáról és ismerkedjenek a helyi lakosokkal.

A verseny szervezõje, Molnár Erik és felesége Dóra igazi házigazda és háziasszony volt. Erik Namíbia tiszteletbeli konzulja, aki kedvességével, hozzáértésével és a helyiek mérhetetlen tiszteletével segítette, hogy rólunk, magyarokról a távoli országban pozitív vélemény alakuljon ki, és mi is minél többet megtudhassunk errõl a csodálatos országról!

Útközben megnézhettünk krokodil- és leopárd-farmokat, látogatást tettünk a Földön található legnagyobb meteoritnál. Láttuk a világon egyedülálló Ethosa Nemzeti Parkot, amely Afrika legjelentõsebb természetvédelmi területe a maga 22 270 négyzetkilométerével. Valóságos paradicsom ez az itt élõ állatok számára. A többszáz igen ritka növény- és állatfaj, a grandiózus, változatos tájkép együttese lélegzetelállító szépséggel tárul a látogató elé. Összesen 114 emlõsállat és 340 madárfaj honos ezen a területen, ez az elefántok, a vándorantilopok, a zsiráfok, a struccok, az oroszlánok és az orrszarvúk hazája. Felkerestünk egy német irányítás alatt álló busman iskolát, az Ombilit, ahol meghallgathattuk a busmanok jellegzetes csattogó nyelvét és az afrikai gyerekek énekét, de felkereshettük a himba és herero õslakosokat is.

Az Ethosát magunk mögött hagyva megnéztük Twyfelfontein busman sziklarajzait, a megkövesedett erdõt és elindultunk a tengerparti üdülõfalu, Swakopmund felé. Útközben átkeltünk a Kalahári-sivatagon, majd az óceán partjára érve Cape Cross-nál megtekintettünk egy fókakolóniát.

Swakopmund egy különleges üdülõfalu Namíbiában. Az Atlanti-óceán tengeri áramlatai miatt az óceán vize errefelé 18-22 fok körül van a legnagyobb nyári melegben is, emiatt a tengerben fóka-, flamingó- és pelikánkolóniák élnek, mivel ezek az állatok inkább a hidegebb vízhez szoktak.

Walvis Bay-ben részt vehettünk egy csodálatos hajóúton, ahol kézbõl etethettük a fókákat és a pelikánokat, valamint láttunk óriási tengeri bálnát is. A hajón friss osztrigát és pezsgõt kortyolgatva pihenhettük ki a korábbi napok fáradalmait.

A döntõ napján délután dõlt el a helyezések sorsa. A feladatok a következõk voltak: ki tud felmászni Namíbia legmagasabb homokdûnéjére, ki tud a legfrappánsabban lecsúszni a dûnérõl, ki nyeri az autós ügyességi versenyt és ki nyeri a kartonos sörökkel-futás versenyszámát.

A célba érést követõen egy esti gálavacsorán megtörtént a díjak átadása, ahol ismételten büszkeséggel töltött el, hogy magyarok vagyunk. A kiélezett versenyt sajnos nem mi nyertük. Csapatunk a középmezõnyben végzett, de mi így is teljesen elégedettek voltunk a helyezésünkkel. A gyõztes csapat három értékes gyémántot kapott, ezeket árverésre bocsátotta és a bevételt az Ombili busman iskola támogatására ajánlotta fel. Ez a felajánlás biztosan megalapozta a verseny további jó hírét és a helyiek szeretetét a magyarok iránt.

A Diamond Trophy, amely nagyon sok bulit, beszélgetést, szerelmet és barátságot hozott, felejthetetlen élményt adott valamennyi résztvevõnek. Egészen biztos, hogy közülük sokan fognak jelentkezni a következõ évi versenyre is!

Aki szereti a kihívásokat, és világot akar látni, az már most jelölje be a naptárába 2009 november 18-át, a második Diamond Trophy Namibia rajtjának idõpontját! A versennyel kapcsolatos információkat, a nevezéssel kapcsolatos feltételeket a www.diamondtrophynamibia.hu oldalon, fotókat és videokat www.offroadstation.com-on találtok.

Reméljük jövõre Namíbiában találkozunk!